Sliač turistika

Mám tu ďalší tip na príjemnú turistiku. Tentokrát sme boli preskúmať Sliač a chodníčky v okolí kúpeľov.

Väčšinou vyhľadávam nenáročné chodníčky krásnou prírodou, aby sme sa trochu vyvetrali, užili si čerstvý vzduch, pohyb, ale nič náročné 😀

A tak sa javilo aj okolie kúpeľov Sliač, kde sme ešte neboli a tak sme sa rozhodli to tu preskúmať. Boli sme veľmi milo prekvapení nádherným prostredím a rozľahlým okolím. Určite sa sem ešte vrátime.

tura sliač kupele

Zaparkovali sme priamo na parkovisku pod kúpeľmi Sliač. Je to strážené platené parkovisko, ale celodenné státie stojí len pár eur, nič turisticky predražené.

Odtiaľ sme sa vybrali asfaltovou cestou hore okolo kúpeľov až sme sa dostali k tabuľke s vyznačenými trasami. Majú názov „srdiečkové trasy“ a sú 3: zelená, modrá a červená. Líšia sa dĺžkou a obtiažnosťou a sú dostupné priamo z kúpeľov, takže kúpeľní hostia, ktorí tu rekreujú si môžu užiť tieto príjemné prechádzky aj každý deň.

sliač turistika

My sme si zvolili modrú trasu. Bola to príjemná rovinatá prechádzka krásnou prírodou, a cestičky sa ďalej napájali a križovali ďalšie turistické značky a smery. Takže výber, kam sa túlať bol naozaj veľký a tak sme sa túlali aj my a objavovali okolie bez nejakého konkrétneho cieľa.

Nakoniec sme sa vrátili naspäť do kúpeľov, kde sme chvíľu oddýchli a užili si pocit z aktívne stráveného dňa na vzduchu. Boli sme tu v polovici septembra na sviatok 15.9, počasie bolo výborné.

Ak tak ako my preferujete nenáročnú turistiku, prípadne hľadáte niečo, čo zvládnu aj deti, tu sa vám bude určite páčiť.

sliač túra

 

Share: