turistika-okolo-vrchu-Sitno

Na jazero Počúvadlo a vrch Sitno chodíme často. Máme to z Levíc asi najbližšie, keď chceme vybehnúť niekam do prírody a dať si príjemnú túru. Tak bolo aj v utorok 17.11 a my sme sa sviatočný deň rozhodli stráviť na čerstvom vzduchu. Po neskorších raňajkách a kávičke sme sadli do auta a okolo 10:30 sme už parkovali pri jazere Počúvadlo.

Bol krásne slnečný deň s jasnou modrou oblohou, proste jedna báseň. Možností na turistiku je v okolí jazera Počúvadlo viac a nemáme ešte všetky chodníčky preskúmané. Tentokrát sme ale presne vedeli, čo chceme. Dať si túru okolo vrchu Sitno, ktorá trvá približne 3 hodiny bez nejakého stúpania, je to jednoducho príjemná prechádzka lesom okolo celého vrchu.

V novembri na turistiku už nezvykneme chodiť, ale teraz bolo naozaj krásne počasie. Slniečko nás celý čas príjemne hrialo a cestička bola pokrytá napadaným lístím, takže žiadne borenie v blate.

tura okolo vrchu Sitno

Túra sa začína pri jazere Počúvadlo, treba sa vydať smerom ku ForRest glampu a po chvíli sa napojiť na lesnú cestičku. Potom treba sledovať značku na jazero Počúvadlo, pri ktorom sa celý okruh opäť končí, nepamätám si už či to bola modrá alebo žltá značka, ale stratiť sa nedá.

Túra je nenáročná, v podstate je to rovinatá prechádzka udržiavaným chodníčkom, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie aj výhľady do okolia. Určite ju zvládnu aj deti, pre mňa a moje koleno ja takáto túra na 3 hodinky tak akurát.

Ak teda hľadáte nenáročnú turistiku v krásnom prostredí, túto túru určite odporúčam 😉

V tom čase od 11:00-14:00 bol na turistiku ideálny čas, možno by sa dalo začať aj trochu skôr. Pretože okolo 14:00 keď sme sa vrátili k jazeru, bolo už slnko za kopcami a údolie bolo ponorené v tieni, čo sa prejavilo na väčšej zime.

Po túre sa na jazere Počúvadlo môžete občerstviť teplým čajom alebo pivkom, robia tu výborné langoše, na ktoré chodievame v lete a nachádza sa tu aj koliba a hotel priamo pri jazere.

pocuvadliansky okruh
turistika Sitno
sitno suristika
Share: