nástenný kalendár v ráme

Nástenný kalendár je rozhodne praktický pomocník. No ale, nie je to zrovna štýlový doplnok keď sa snažíte dosiahnuť elegantný dekor stien. Ale aj na toto existuje riešenie, stačí trochu kreativity.

Ja mám veľmi rada pekné veci 🙂 Vďaka dekoráciam a vhodným doplnkom si človek dotvorí prostredie, v ktorom sa cíti príjemne a ktoré ho inšpiruje.

Momentálne si zariaďujem home office. Moja predstava je čistý dizajn, inšpiratívne obrázky, nádych ženskosti. Proste taký girl boss office, miesto v ktorom dokážem produktívne pracovať s dobrou náladou.

A v office nesmie chýbať kalendár, vďaka ktorému budem mať dokonalý prehľad o celom roku, mesiacoch, týždňoch, dátumoch. Veď plánovanie musí byť.

A okrem klasického stolného kalendára som sa rozhodla pridať aj jeden nástenný, ktorý mi poskytne prehľad o celom roku naraz. A navyše bude štýlovou dekoráciou mojej kancelárie. Kalendár v ráme. Čo viac chcieť, proste dva v jednom.

Podobný kalendár som dávnejšie videla na Westwingu, no vtedy som ho nekúpila. Veď také niečo si predsa môžem vyrobiť aj sama a presne podľa môjho vkusu. A tak som sa do toho pustila.

Kalendár som nadizajnovala v nástroji Canva. Výhodou je, že si môžete upraviť písmo, veľkosti, pozadie a vyskúšať viacero variantov na obmenu. Potom si ho stačí vytlačiť, zarámovať a je to. Výsledok je dokonalý.

Môj kalendár je veľkosti A4. Pôvodne som ho chcela zarámovať do väčšieho rámu s rozmerom 30x40 cm a z výkresu vystrihnúť biely lem.

Ale to nie je také ľahké, ako by sa mohlo zdať ak to má byť pekné a rovné 😀 Tak som nakoniec použila rámik na mieru.

Ak sa vám kalendár páči, pridávam sem moju šablónu na stiahnutie. Stačí vytlačiť a zarámovať.

kalendar v rame

Inak všetky šablónky, ktoré som na nete našla voľne dostupné, mali U.S. rozloženie a začínajú nedeľou ako prvým dňom v týždni.

To je pre nás nezvyk, veď nový týždeň začína pondelkom a končí víkendom. Ale je to detail, ktorý mi až tak neprekáža, hlavne som chcela mať nadhľad nad celým rokom na jednom papieri a na každodenné plánovanie  mám aj tak diár s klasickým rozložením. 

zaramovany kalendar

Nápady, ako nastylovať svoj nástenný kalendár:

  • Vytvorte si vlastný dizajn v online nástroji Canva
  • Ak chcete zmenu, pripravte si kalendár pre každý mesiac osobitne. Môžete ho v ráme priebežne meniť a zakaždým bude mať vaša stena nový nádych
  • Vytvorte si štýlovú kalendárovú gallery wall. Môžete si zarámovať každý mesiac zvlášť a vytvoriť na stene usporiadanú kalendárovú galériu v rozložení 3x4 alebo 4x3. 
  • Dajte tomu štýl výberom rámiku. Čierny, zlatý, biely, hrubý, tenký. Je to len vás. Môžete použiť rámik presne na mieru alebo o niečo väčší, vďaka čomu získate efektné biele okraje, ktoré pôsobia luxusne.
  • Kalendár v ráme môžete zavesiť na stenu alebo položiť na komodu či oprieť na poličku. 
  • Kancelária, kuchyňa, spálňa - zarámovaný kalendár elegantne doplní akýkoľvek priestor.

MOHLO BY SA VÁM HODIŤ:

tipy ako pracovat z domu
kalendár obraz v rámiku
Share: